Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metni

GİZLİLİK POLİTİKASI ve AYDINLATMA METNİ

Bundan böyle “İyi Yaşa” olarak anılacak İyi Yaşa Eğitim ve Sportif Faaliyetler A.Ş. web sitesini ve mobil uygulama platformunu ziyaret edenlerin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Bu çerçevede işbu Gizlilik Politikası İyi Yaşa’nın web sitesi (Site) ve mobil uygulaması (Uygulama”) kullanıldığında toplanan ve işlenen kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin (“kişisel veri”)  kullanım, paylaşım ve korunma şekilleri ve kişisel veriler ve özel nitelikli kişisel veriler ile ilgili bilgilendirme de bulunmakta ve tüm kullanıcıların (“Üye”) sahip olduğu haklar ile soruları ile ilgili İyi Yaşa ile iletişim yolları açıklanmaktadır. Ayrıca bu Aydınlatma Metni mevzuatın öngördüğü şekilde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun davranıldığı noktasında gerekli bilgilendirmeye de yer vermektedir. Böylece üyelerin/üye olacakların ne tür bilgilerin İyi Yaşa tarafından işlendiği ve bunların nasıl kullanıldığı konusunda bilgilendirilmesi istenmektedir. Aynı zamanda Üye, veri sahibi olarak ilgili haklarını nasıl kullanabileceğine dair de bilgilendirilmektedir.

1.Kişisel Verileri Kim İşler?

İyi Yaşa Platformunda toplanan Kişisel verilerin, veri sorumlusu İyi Yaşa’dır.

2.Kişisel Verilerin Toplanması

Platforma üye olunduğu zaman talep edilen ürün veya hizmetleri sağlamak için bazı kişisel veriler istenmektedir. Bu bilgiler şöylece özetlenebilir:

Temas Bilgileri

İsim, e-posta adresi, posta adresi veya posta kodu, telefon numarası, sevk ve fatura fiziksel adresi gibi verilen bilgilerden oluşur. Bu bilgiler çeşitli yöntemlerle toplanmaktadır. İyi Yaşa platformuna üye olunurken istenen bilgiler, müşteri hizmetleri birimiyle etkileşime girilmesi ya da anket veya pazarlama amaçlı tanıtım etkinliklerine dâhil olunması gibi durumlar bu yöntemler arasında sayılabilir.

Hesap Bilgileri

Ekran adı, şifre ve özgün kullanıcı kimliği dahil olmak üzere oturum açma bilgilerinden oluşur. Bu bilgiler Üye’ler tarafından belirlenebilmektedir.

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, yaşanılan kent, doğum tarihi ve satın alma geçmişi dahil olmak üzere bazı bilgilerden oluşur.

Ödeme Yöntemleri

Talep edilen ücretli ürün ve hizmetlerin sağlanmasında gerekli ödeme ve kredi kartı gibi bilgilerden oluşur.

Görüntüler

Site ve Uygulama hizmet ve ürünlerinin kullanımı için gerekli olabilecek görüntüler, fotoğraflar ve videolardan oluşur.

Fiziksel Bilgiler

Ağırlık, boy ve vücut ölçüleri, tahmini adım uzunluğu, ayakkabı/ayak ölçüleri ve giysi boyu dahil olmak üzere fiziki özelliklere dair bilgilerden oluşur.

Fitness Verileri

Üye tarafından sağlanan ya da Site veya Uygulama vasıtası ile üretilen tarih, süre, mesafe, yer, kalori sayımı, tempo/adım dahil olmak üzere fitness verilerinden oluşur.

Kişisel Tercihler

Pazarlama ve çerez tercihlerine ek istek listesi gibi kişisel olarak yapılan tercihlere dair bilgilerden oluşur.

Otomatik Toplanan Bilgiler

Üye hakkında ve hizmetlerin kullanımıyla ilgili İyi Yaşa ve reklamlarla girilen etkileşimler hakkında, hizmete erişmek için kullanılan bilgisayar, ağ, ağ cihazları ya da diğer cihazlara dair toplanan bilgilerden oluşur. Bu bilgiler, Site ve Uygulama üzerinde gerçekleştirilen içerik seçimlerini, seçilen programlar ve arama sorguları gibi işlemlerini, e-posta ve kısa mesaj yoluyla ve anlık bildirimler ve çevrimiçi mesajlaşma kanalları aracılığıyla gönderilen mesajlar vasıtasıyla gerçekleştirilen etkileşimleri, müşteri hizmetleri ile girilen etkileşimlere dair tarih, saat ve ulaşma sebebi, birimle geçen konuşmaların dökümleri gibi ayrıntılar ve bize arama yapılması hâlinde telefon numarası ve çağrı ses kayıtlarını, Wi-Fi ağındaki Uygulama ile uyumlu cihazlar ve ağ cihazlarıyla ilişkili cihaz kimlikleri veya diğer benzersiz tanımlayıcılarını, cihaz ve yazılım niteliklerini, bağlantı türü dâhil bağlantı bilgisini, sayfa görüntüleme istatistiklerini, yönlendirme bağlantılarını, IP adresi tarayıcı ve standart web sunucusu günlük bilgisini, reklam verileri de dâhil olmak üzere çerezleri, web işaretçilerini ve diğer teknolojiler kullanımı aracılığıyla toplanan bilgileri kapsamaktadır.

İş ortaklarından alınan bilgiler

Televizyon veya internet servis sağlayıcısı veya cihazlarında İyi Yaşa hizmeti sunan diğer yayın izleme cihazı sağlayıcıları; cep telefonu operatörleri veya servis sağlayan ve İyi Yaşa hizmeti ödemesi tahsil eden veya İyi Yaşa hizmeti için ön ödemeli promosyonlar sunan diğer şirketler ve sesli komutlar vasıtasıyla İyi Yaşa hizmetiyle etkileşimi mümkün kılan sesli yardımcı platformu sağlayıcıları tarafından alınan bilgilerden oluşur. Bu bilgiler, iş ortağı cihazları veya sesli yardımcı platformları vasıtasıyla yapılan, İyi Yaşa ile ilgili arama sorguları ve verilen komutları, e-posta adresi veya diğer iletişim bilgileri gibi hizmet etkinleştirme bilgilerini, kullanıcı kimliği doğrulamayı, İyi Yaşa hizmetine kaydolma deneyimini, iş ortağı ödeme işlemini, İyi Yaşa içeriğinin iş ortağı kullanıcı ara yüzünün bir kısmında sunulmasını destekleyen IP adreslerini, cihaz kimlikleri veya diğer tekil tanımlayıcıların yanı sıra ilgili ön ödemeli promosyonlar, faturalama ve kullanıcı ara yüzü bilgisini kapsamaktadır.

Başka kaynaklardan alınan bilgiler

Bu bilgiler, Gizlilik Politikası’nda açıklanan korumaların yanı sıra, söz konusu verinin kaynağı tarafından getirilen her türlü ek kısıtlama uyarınca korunmaktadır. Bu bilgiler, verilen hizmetin kişiselleştirilmesi ve Gizlilik Politikası ile tutarlı diğer kullanımlar için, IP adresine göre bir konumun tespit edilmesine yardımcı olan hizmet sağlayıcıları, sistemlerin güvence altına alınması, sahtekarlığın önlenmesi ve İyi Yaşa hesaplarının güvenliğinin korunmasına yardımcı olmak için bilgi sağlayan güvenlik hizmeti sağlayıcıları, kullanıcıyla ilişkilerine bağlı olarak ödeme ya da bakiye bilgilerini veya bu bilgilere dair güncellemeleri sunan ödeme hizmeti sağlayıcılarını, derlenmiş demografik, ilgi alanına dayalı ve çevrimiçi reklamlarla ilgili verilerin temin edildiği çevrimiçi ve çevrimdışı veri sağlayıcılarını, sosyal medya platformlarındaki herkese açık gönderiler gibi herkesçe erişilebilir kaynaklar ve IP adreslerini internet servis sağlayıcıları ile ilişkilendirilen genele açık veri tabanları üzerinden erişilebilen bilgileri kapsamaktadır.

Belirli özellikleri etkinleştirmek için alınan kişisel veriler

Site ve Uygulama içindeki belirli özellikleri etkinleştirmek için ilave kişisel veriler toplanmaktadır. Bu veriler, cihazın ivme ölçerinden alınan hareket verilerini, fotoğrafları, sesleri, temas kişilerini ve takvim bilgilerini, nabız ve yer verileri dahil olmak üzere sensör verilerini, giriş bilgileri dahil olmak üzere sosyal ağ bilgilerini, İyi Yaşa hakkında herkese açık duyuruları veya İyi Yaşa ile yapılan iletişimler hakkındaki bilgileri kapsamaktadır.

3.Kişisel Verilerin Kullanılması

Kişisel verilerin kullanım şekilleri aşağıdaki gibidir:

Site ve Uygulama tarafından sağlanan hizmetler amacıyla kullanım

Site ve Uygulama kullanıldığı zaman, talep edilen ürünün veya hizmetin sağlanması, üye yönlendirmelerinin yönetilmesi, üyelik kaydının, sipariş ve ödemelerin işleme konulması için kişisel veriler kullanılmaktadır. Fitness faaliyeti veya fiziksel özellikleri izlemek için Uygulama’nın kullanılması durumunda bu kişisel veriler toplanmakta ve incelenmek üzere depolanmaktadır. Fitness faaliyet verileri, yapılan faaliyetler ile ilgili olarak girilen verileri veya yapılan faaliyet sırasında cihaz tarafından toplanan konum verileri ve hareket verileri gibi verileri içermektedir. Faaliyet verileri, koşulan mesafe veya yakılan kalori gibi faaliyet ile ilgili başka bilgileri hesaplamak için kullanılabilir ve böylece hesaplanan bilgiler Uygulama’nın bir özelliği olarak kullanıcı tarafından da görülebilir. Site ve Uygulama’daki bazı özelliklerin kullanılması için ilave veriler sağlanması veya bazı verilerin belirli şekillerde kullanılması için ilave onay verilmesi gerekebilir.

Kullanıcılara bilgi iletmek amacıyla kullanım

İyi Yaşa hakkındaki haberlerin, yeni özellikler ve programlar hakkındaki ayrıntıların, özel tekliflerin, promosyon duyurularının, müşteri anketlerinin gönderilebilmesi ve parola sıfırlama talepleri gibi operasyonel taleplere yardımcı olunabilmesi için verilen hizmetle ilgili olarak Üye ile iletişim kurmak için kişisel veriler kullanılacak ve üçüncü şahıs veya veri işleyen firmalara aktarılabilecektir. Bu iletişimler, e-posta, anlık bildirimler, kısa mesaj, çevrimiçi mesajlaşma kanalları ve eşleşen tanımlayıcı iletişimleri gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Pazarlama iletişimleri, ürünler, hizmetler, etkinlikler ve promosyonlar hakkında haber gönderilmektedir. Onay verildikten sonra herhangi bir zamanda tercih dışı bırakılması mümkündür.

Sağlanan hizmetin geliştirilmesi ve sürdürülmesi amacıyla kullanım

İyi Yaşa tarafından sağlanan hizmeti yürütmek için kişisel veriler kullanılmaktadır. Ürünlerin ve hizmetlerin nasıl kullanıldığı hakkındaki kişisel verileri, kullanıcı kitlesinin analiz edilmesi, hizmetin geliştirilmesi, program seçimi ile tavsiye algoritmalarının ve sunumunun iyileştirilmesi, hizmet sorunlarının teşhis edilmesi ve Site ve Uygulama yönetimine yardımcı olması için kişisel veriler kullanılmaktadır.

Haklarımızı ve kullanıcı haklarını korumak amacıyla kullanım

Sistemlerin güvence altına alınması, sahtekarlığın önlenmesi ve İyi Yaşa hesaplarının güvenliğinin korunmasına yardımcı olması, dolandırıcılık da dâhil olmak üzere yasaklanmış olması muhtemel ya da yasa dışı etkinliklerin önlenmesi, saptanması, soruşturulması ve şartların tatbik edilmesi için kişisel veriler kullanılmaktadır. Mahkeme Kararlarına, resmi taleplere veya geçerli yasaya uymak için de kişisel veriler kullanılmaktadır.

Diğer amaçlarla kullanım

Kişisel veriler başka şekillerde de kullanılabilecektir. Kişisel verileri toplama esnasında kullanım şekline ilişkin bildirimde bulunulmaktadır ve gerektiği zaman onay alınmaktadır.

İş ortakları ile ilgili kullanım

İş ortağı ile Üye arasındaki belirli ilişkiye bağlı olarak, İyi Yaşa hizmetinin kullanıcıların kullanımına sunulması ve üye olmayanlara İyi Yaşa hizmetinin kullanılabilir olduğuna dair bilgi verilmesi hususlarında İş ortaklarıyla koordine olunması için kişisel veriler kullanılmaktadır.

4.Kişisel Verilerin Paylaşılması

Kişisel veriler, aşağıda belirtilen durumlarda paylaşılmaktadır:

Hizmet sağlayıcıları ile paylaşım

İyi Yaşa hizmetlerinin sunumunda yardımcı olmaları veya hizmetleri İyi Yaşa adına sunmaları için başka şirketler, aracılar veya yükleniciler kullanılmaktadır. Örneğin; pazarlama, reklam, iletişim, güvenlik, altyapı ve bilgi teknolojileri hizmetlerinin sunulması; hizmetin özelleştirilmesi, kişiselleştirilmesi ve optimize edilmesi; banka hesabı veya bakiye bilgisi sağlanması, kredi kartı işlemlerinin veya diğer ödeme yöntemlerinin sağlanması, müşteri hizmetlerinin sunulması; verilerin analiz edilmesi ve geliştirilmesi ve tüketici anketlerinin gerçekleştirilmesi ve idaresi için Hizmet Sağlayıcılarla birlikte çalışılmaktadır. Bu tür hizmetlerin sağlanması sırasında, bu Hizmet Sağlayıcılar kişisel veya diğer bilgilere erişebilmektedir. Bu Hizmet Sağlayıcılarına, kişisel bilgileri kendi hizmetlerini sağlamak dışında kullanma veya açıklama yetkisi verilmemektedir.

İş ortakları ile paylaşım

Bir veya birden fazla iş ortağı ile kullanıcı arasında ilişki olması durumunda İyi Yaşa hizmetini sunma ve İyi Yaşa hizmetinin kullanılabilir olduğu hususunda bilgi verme konularında koordine olmak için iş ortakları ile belli bilgiler paylaşılmaktadır. İş ortağının ön ödemeli promosyonlarını ve İyi Yaşa hizmeti ödemesini tahsil etmesini kolaylaştırmak için, sesli komutları kullanarak verilen hizmetle etkileşimde bulunulmasını sağlayan sesli yardımcı platformlarını işleten iş ortakları ile, İyi Yaşa hizmetinde bulunan içerikler ve özelliklerin iş ortağının kullanıcı arayüzünde önerilmesini sağlamak için bilgi paylaşılmaktadır.

Promosyon ve/veya kampanya teklifleri sebebi ile paylaşım

Ortak promosyonlar veya programlara katılım sağlanabilmesi için bazı bilgiler üçüncü taraflarla paylaşılabilmektedir. Bu tür promosyonların uygulanmasında, ad ve söz konusu teşvikin yerine getirilmesiyle bağlantılı başka bilgiler paylaşabilmektedir. Üçüncü taraflar kendi gizlilik uygulamalarından sorumludur.

Gerekli olduğu ölçüde diğer üçüncü taraflarla paylaşım

İyi Yaşa ve Hizmet Sağlayıcıları, böyle bir paylaşıma ihtiyaç olduğuna makul gerekçelerle inanmaları halinde; yürürlükteki herhangi bir yasa, yönetmelik, yasal işlemin gerektirmesi halinde veya resmi mercilerden gelen talepleri karşılanması için, geçerli kullanım koşullarının potansiyel ihlallerinin araştırılması dahil olmak üzere, bunları uygulanması, yasa dışı olan veya yasa dışı olduğu şüphesi bulunan faaliyetlerin güvenliğinin veya teknik sorunlarının tespit edilmesi, önlenmesi veya bunlarla ilgili başka işlemler için, yasaların gerektirdiği veya izin verdiği ölçüde, İyi Yaşa, kullanıcılarına veya kamunun haklarına, malına veya güvenliğine zarar gelmesini önlemek için, kişisel verileri veya diğer bilgileri açıklayabilmekte ve başka biçimde kullanabilmektedir. Kullanıcı onayı olduğu zaman başka herhangi bir üçüncü tarafla paylaşım yapılabilmektedir.

İşletme devri durumunda paylaşım

İyi Yaşa’nın yeniden örgütlenmesi, yeniden yapılandırılması, birleşmesi veya satışla bağlantılı olarak ya da varlıkların diğer yollarla devredilmesi durumunda, diğer tarafın kişisel bilgilere Gizlilik Bildirimimize uygun şekilde özen göstermeyi kabul etmesi şartıyla, kişisel bilgileri de içeren bilgiler ilgili taraflara aktarılacaktır.

Kullanıcının paylaşması durumunda

Platformdaki bazı sosyal özellikler kullanıldığı zaman ekran adı, profil resmi veya yaşanılan şehir gibi bilgiler içerebilecek herkese açık bir profil oluşturulabilmektedir. İyi Yaşa’nın sosyal özellikleri vasıtası ile hangi bilgilerin sağlandığını kontrol altında tutmak için, İyi Yaşa’nın sosyal paylaşımını yönetmek amacı ile sağladığı araçları kullanmanız tavsiye edilmektedir.

5.Kullanıcıların Kişisel Verileri ile İlgili Hakları

Üye, kişisel veri sahibi olarak Kanun’da belirtilen aşağıdaki haklara sahiptir:

 • Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • Kanun’a ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhine bir sonucun ortaya çıkması durumunda buna itiraz etme,
 • Kişisel verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Olağanüstü derecede uygulanamaz olan, orantısız teknik çaba gerektiren ya da İyi Yaşa’yı ücretsiz deneme dolandırıcılığı gibi risklere maruz bırakabilecek, yasalarca gerekli tutulmayan ya da makul olmayan talepleri geri çevirme hakkı saklıdır. Kullanıcıların tercihlerinin yerine getirilebilmesi, faturalama ya da kayıt süreçlerimizin tamamlanması ya da Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçların sağlanabilmesi adına yürürlükteki yasa ve yönetmeliklerin gerekli gördüğü veya izin verdiği kapsamda bilgi bulundurma hakkı saklıdır. Kişisel veriler artık gerekmediğinde verilerin güvenli bir şekilde imha edilmesi veya kimlik bilgilerinin gizlenmesi için tedbirler alınmaktadır.

6.Kişisel Verilerin Güvenliği ve Muhafaza Edilmesi

Kişisel verilerin kaybolmasına, çalınmasına ya da kişisel verilere izinsiz olarak erişilmesine, kullanılmasına ve değiştirilmesine karşı şifreleme ve kimlik doğrulama araçları dahil olmak üzere sıkı idari, mantıksal, fiziksel ve yönetimsel güvenlik önlemleri kullanılmaktadır. Bu önlemler, kişisel verilerin işlenmesi risklerine uygun seviyede güvenlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kişisel veriler, Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçları yerine getirmek için gereken süre boyunca muhafaza edilmektedir. Geçerli yasa tarafından daha uzun bir muhafaza süresi gerekli tutulduğunda ilgili süreye riayet edilmektedir.

7.Çocuklar

Yerel yasalara uygun olarak, çocuklar ikamet ettikleri ülkenin yasal yaş sınırının altında olduğu durumda Site ve Uygulama’ya kayıt yaptırmalarına izin verilmemektedir. Yasal yaş sınırının altında olanların kaydının sadece ebeveyn onayıyla yapılmasına izin verilmektedir.

8.Çerezler

Çerezler, genellikle web siteleri ve çevrimiçi hizmetler ziyaret edildiğinde ve kullanıldığında cihaza kaydedilen küçük veri dosyalarıdır. Site kullanıldığında İyi Yaşa kullanıcının tarayıcısından kişisel veri içerebilecek bilgiler toplamaktadır. Bu veriler, IP adresini, özgün çerez tanımlayıcısını, çerez bilgilerini ve cihazların bazı özelliklere erişmek için gereken yazılımlara sahip olup olmadığı hakkında bilgiyi, özgün cihaz tanımlayıcısını ve cihaz türünü, etki alanını, tarayıcı türünü ve dilini, işletim sistemini ve sistem ayarlarını, ülke ve zaman dilimini, daha önce ziyaret edilmiş web sitelerini, Site ile yapılan etkileşimler hakkındaki bilgileri, örneğin tıklama davranışını, satın alınanları ve belirtilen tercihleri ve erişim zamanlarını ve gönderen URL’leri gibi bilgileri kapsamaktadır. Üçüncü taraflar da çerezler, üçüncü taraf eklentileri ve simgeler vasıtası ile Site üzerinden bilgi toplayabilmektedir. Bu üçüncü taraflar verileri doğrudan giriş yapılan ağ tarayıcısından toplamakta. Bu verilerin işlenmesi de onların kendi gizlilik politikalarına tabi olmaktadır.

Çerezlerin kullanım nedenleri

Çerezler, Üye’lerin Site’yi kullanımının izlenmesi ve tercihlerinin anlaşılması için kullanılır. Buna ek, geri döndüğünde Üye’nin hatırlanarak hizmetlere daha kolay erişmesinin sağlanması, hizmetlerin kullanımının analiz edilmesi ve geliştirilmesi, dolandırıcılığın önlenmesi, site performansının iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Böylece Üye’lere hizmetler sağlanmakta ve çevirimiçi deneyimleri geliştirilmektedir. Ayrıca, Site’yi geliştirebilmek için site trafiği ve site etkileşimi hakkında toplu veri elde edilmesi, trendlerin belirlenmesi ve istatistikler elde etmesi için de çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerin kullanım şekilleri genel olarak aşağıdaki gibidir:

Hizmet sunumu için gerekli çerezler: Bu çerezler, Site’yi veya çevrimiçi hizmetleri sunmak için gereklidir. İyi Yaşa ve Hizmet Sağlayıcıları tarafından bu çerezler, Site ve Uygulama kullanıldığında Üye’lere hizmetlerin sunulabilmesi ve Üye’lerin kimliğinin doğrulanması ve tanımlanması amacıyla kullanılabilmektedir. Ayrıca, Kullanım Koşullarının uygulanmasına, dolandırıcılığın önlenmesine ve hizmetin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

İşlevsellik çerezleri: Bu çerezler, temel site işlevselliği için gereklidir. Bu sebeple de her zaman etkin halde bulunmaktadır. Site’nin bir tek oturumda veya talep edilmesi halinde bir oturumdan diğer oturuma incelerken hatırlanmasına olanak veren çerezlerdir. Alışveriş sepetinin ve ödeme işlemlerinin olanaklı hale getirilmesinde yardımcı olmaktadır. Güvenlik konuları ve yönetmeliklere uygunluk bakımından da gereklidir.

Performans çerezleri: Bu çerezler, Üye’lerin İyi Yaşa hizmetini kullanımı hakkında bilgi toplanması ve böylece Site’nin ve hizmetin geliştirilip kişiselleştirebilmesi ve pazar araştırması yapılabilmesi için gereklidir. Ayrıca, Üye’lerin isteğini işleyebilme hızını arttırmakta ve seçilen site tercihlerinin hatırlanmasını sağlamaktadır. Bu çerezlerin reddedilmesi, tam olarak uygun duruma getirilmemiş öneriler yapılmasına, sitenin yavaş çalışmasına ve hizmetin sınırlı işlevsellikle kullanılmasına neden olabilmektedir.

Sosyal medya ve reklam çerezleri: Bu çerezler, sosyal ağlara bağlanılması ve sosyal medya ile Site’den içerik paylaşılması, kullanıcılara daha fazla hitap eden reklamların sunulması, bu konuda analiz ve optimizasyon yapılması için gereklidir. Bu çerezler kişisel verilerin işlenmesini içerebilmektedir. Bu çerezlerin reddedilmesi Üye ile ilgili olmayan reklamların görülmesine veya sosyal ağlara etkin bir şekilde bağlanılmamasına ve/veya sosyal medyada içerik paylaşılmasına izin verilmemesine yol açabilmektedir. Bu teknolojilerin kullanımıyla ilişkili olarak, reklam verilen bazı web siteleri ve uygulamalar ile reklamların satın alınması, sunulması, optimize edilmesi ve/veya ölçülmesi üzere kullanılan reklam teknolojisi şirketleri, kampanya hedefi belirlenmesi, ölçümü ve optimizasyonun bir parçası olarak İyi Yaşa’dan sınırlı bilgi alabilmektedir.

9.Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler

Gizlilik Politikası, geçerli yasalar, düzenlemeler veya işletimsel gereklilikler nedeniyle İyi Yaşa tarafından zamanla güncellenmektedir. Gizlilik Politikası’ndaki değişiklikler ile ilgili yasalar uyarınca bildirimde bulunulmaktadır. Bu tür güncellemeler yapıldıktan sonra İyi Yaşa hizmetinin kullanılmaya devam edilmesi, söz konusu değişikliklerin onaylandığı ve kabul edildiği anlamına gelmektedir. Gizlilik Politikası’nın son güncelleme tarihi: 29.06.2021

10.Sorular ve Geribildirim için Bize Ulaşılması ve Veri Sahibi Olarak haklarınız

Gizlilik Politikası hakkındaki sorular, görüşler veya yardım alınması geri bildirimde bulunulması, soruların veya endişelerin bildirilmesi veya kişisel veriler ile ilgili hakların kullanılması için info@iyiyasa.com adresli e-posta ile iletişim kurabileceğinizi belirtiriz.

Veri sahibi olarak haklarınız yukarıda 5. maddede detaylı olarak yer almaktadır. Kişisel verilerin, İyi Yaşa’nın yasal bir faydaya sahip olduğu zeminde işlenmesine ilişkin etkinlikler söz konusu olduğunda, içinde bulunulan özel durum sonucunda oluşan gerekçeler dolayısıyla, her zaman için kişisel verilerin işlenmesine itiraz hakkı bulunmaktadır.

Kişisel verilerin işlenmesine onay verilmesi halinde de bu onay geri çekilebilmektedir. Kanun kapsamında, kişisel verilerle ilgili her türlü talep, şikâyet ve öneriler için kimliği tevsik edici belgeler ve talepler içeren bir dilekçeyi aşağıdaki adresimize ulaştırabilirsiniz.

11.Bazı İstisnai Hallerde Bilgi Paylaşımı

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde İyi Yaşa işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında üyelere ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

 • Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
 • Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
 • Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

12.E-Posta Güvenliği

İyi Yaşa’ya, herhangi bir konuyla ilgili gönderilen e-postalarda, asla kredi kartı numarası veya şifresi yazılmamalıdır. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Bu konuda hassasiyet gösterilmesi rica edilmektedir.

Gizlilik Politikası ile ilgili her türlü soru ve öneriler için info@iyiyasa.com adresli e-postaya mail gönderebilmektedir. İyi Yaşa’ya aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşılabilmektedir.

Firma Ünvanı: İYİ YAŞA EĞİTİM VE SPORTİF FAALİYETLER ANONİM ŞİRKETİ

Adres: Reşitpaşa Mah. Eski Büyükdere Cad. Park Plaza Blok No:14 İç Kapı No:15 Sarıyer/İstanbul

E-posta: info@iyiyasa.com

Tel:

İyi Yaşa işbu “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya üyelerine elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

İYİ YAŞA EĞİTİM VE SPORTİF FAALİYETLER ANONİM ŞİRKETİ

************************

YUKARIDAKİ BİLGİLERİ OKUDUM.


Fitnessdan yogaya, meditasyondan farkındalığa alanında en iyi eğitmenlerin buluştuğu İyi Yaşa’ya hemen üye ol!

İyi Yaşa Bülten

İndirimlerden ve yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize abone ol!